Logo GenDocs.ru

Поиск по сайту:  

Загрузка...

Конспект уроку з української мови - Підрядні обставинні речення - файл 1.doc


Конспект уроку з української мови - Підрядні обставинні речення
скачать (46.5 kb.)

Доступные файлы (1):

1.doc47kb.24.11.2011 22:04скачать

содержание
Загрузка...

1.doc

Реклама MarketGid:
Загрузка...
Тема. Підрядні обставинні речення.
Мета:

Навчальна:націлити на поглиблення знання про підрядні обставинні речення; вчити визначати види підрядних обставинних речень; Розвивальна: формувати навички аналізу складнопідрядних речень, чітко й лаконічно висловлювати свою думку, розвивати усне та писемне мовлення заохочувати до творчої діяльності;

Виховна: дібраним дидактичним матеріалом сприяти вихованню позитивних поглядів на життя.

Очікувані результати

Учні повинні знати:

  • види підрядних обставинних речень;

  • порядок синтаксичного розбору СПР.

Учні повинні уміти:

  • визначати види підрядних обставинних речень;

  • виконувати синтаксичний розбір СПР;

  • створювати висловлювання за темою, використовуючи СПР.

Тип уроку: формування знань, умінь та навичок.

Форми організації пізнавальної діяльності: групова, парна, фронтальна.

^ Методи та прийоми: робота з таблицею, підручником, мовний аналіз, творча робота.

Обладнання: підручник, картки з індивідуальними завданнями, таблиця на дошці, епіграф.

^ Використана література: Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. –К.: Перун. – 2005.,Підручник з мови для 9 класу, Плющ М. Я. Сучасна українська літературна мова. – К.: Вища школа, 1999., Вивчаємо українську мову та літературу. - №14. – 2007.

План уроку

  1. Організація класу.

  2. Перевірка виконання домашнього завдання.

  3. Мотивація навчальної діяльності.

  4. Вивчення нового матеріалу.

  5. Формування знань, умінь та навичок.

  6. Підсумки уроку, оцінювання.

  7. Домашнє завдання.


Хід уроку

  1. Організація класу.

Доброго дня!!! Приготуйтеся до уроку, зосередьтеся.


  1. Перевірка виконання домашнього завдання.

Хто пригадає, що вам було задане додому. Давайте перевіримо домашню вправу. (учні зачитують по реченню та пояснюють орфограми)

  1. Мотивація навчальної діяльності.


Для того, щоб бути щасливим, треба мріяти завжди ( М. Сом.).


  • Як ви розумієте даний вислів?

  • А ви мрієте і про що найчастіше?

Сьогодні під час вивчення теми ми будемо говорити про мрії, що це таке. А тепер знайдіть головну і підрядну частини даного речення. Поставте питання, визначте вид підрядного речення. Сформулюйте завдання уроку, виходячи з теми, використайте складнопідрядні речення.


  1. ^ Вивчення нового матеріалу.

А) робота з таблицею ( в парах).
На дошці намальована таблиця, перемалюйте її до зошитів. Зараз вам потрібно попрацювати в парах й заповнити перші дві колонки таблиці.



Види обставин

Питання

Види підрядних обставинних речень

Сполучники, сполучні слова


^ Б) робота з підручником ( параграф 9 ст. 67)

Клас ділиться на три групи й завдання для кожної групи презентувати певний вид підрядних обставинних речень.

^ В) презентація роботи груп

Під час презентації учні заповнюють третю та четверту колонки таблиці.

А тепер давайте підсумуємо про що ж ми з вами дізналися.


  1. ^ Формування знань, умінь та навичок.

А) мовний аналіз.

Кожному учневі роздається індивідуальна картка із завданням:
Визначте, з яких речень складається текст. Накресліть схеми, визначте види підрядних частин. Обґрунтуйте постановку розділових знаків.

Російський поет Олександр Блок писав: « Все, чого людина бажає, неодмінно здійсниться. А якщо не здійсниться, то і бажання не було. А якщо здійсниться не те, - розчарування вдаване, - здійснилось саме те».

(перевірка завдання)
Б) коментований диктант

Кожна людина мріє. Але одних мрії примушують піднестися над землею, так що людина забуває про реальний світ. Інших мрії ведуть туди, де важко розпізнати межі добра і зла. Та є ще третя категорія людей, які задля здійснення своєї мрії постійно самовдосконалюються.


Якщо у вас є мрія, намітьте шляхи її здійснення. Чарівна паличка – це ви самі. І, хоч життя іноді виставляє перешкоди, сміливо рухайтесь уперед. Нехай ваші мрії здійсняться!

Завдання до тексту: знайдіть складнопідрядні речення з підрядними обставинними реченнями, накресліть схеми, визначте вид підрядної частини.
^ В) синтаксичний розбі

Виберіть одне складнопідрядне речення з тексту, зробіть синтаксичний розбір за планом, поданим на ст.45 ваших підручників.
Г) міні-есе за темою: «Мрії здійснюються»

Напишіть міні-есе за темою, використовуючи складнопідрядні речення з підрядними обставинними реченнями.



  1. Підсумки уроку, оцінювання.

Про що ви дізналися на сьогоднішньому уроці, що вам найбільше сподобалося та запам’яталося?

  • заповніть картки самоаналізу з теми;

  • які завдання викликали труднощі?

  • над чим з даної теми вам варто ще попрацювати?

(Оцінювання роботи учнів на уроці)

  1. Домашнє завдання: у групах – створити підручник з теми

«Складнопідрядне речення».


Скачать файл (46.5 kb.)

Поиск по сайту:  

© gendocs.ru
При копировании укажите ссылку.
обратиться к администрации