Logo GenDocs.ru

Поиск по сайту:  

Загрузка...

Конспект уроку з української мови для 6 класу з теми Прикметник як частина мови - файл 1.doc


Конспект уроку з української мови для 6 класу з теми Прикметник як частина мови
скачать (42.5 kb.)

Доступные файлы (1):

1.doc43kb.04.12.2011 02:08скачать

содержание

1.doc

Тема уроку: Прикметник
Навчальна мета: закріпити ,поглибити та узагальнити знання про прикметник як частину мови, його морфологічні ознаки, синтаксичну роль;удосконалити орфографічні навички.

Розвивальна мета: розвивати усне та писемне мовлення, уміння виділяти головне в навчальному матеріалі, розвивати самостійне мислення.

Виховна мета: дібраним дидактичним матеріалом виховувати любов до українського слова.

Використана література:

  1. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. –К.: Перун. – 2005.

  2. Підручник для 6 – го класу.

  3. Вивчаємо українську мову та літературу. - №28. – 2007.

  4. Вивчаємо українську мову та літературу. - №14. – 2007.

  5. Плющ М. Я. Сучасна українська літературна мова. – К.: Вища школа, 1999.

Тип уроку: урок узагальнення та систематизації вивченого.

Методи і прийоми навчання: слово вчителя, бесіда, метод вправ, лінгвістична гра, морфологічний розбір.

Обладнання: підручники, картки для індивідуальної роботи.

План уроку

  1. Повідомлення теми та мети уроку.

  2. Робота над матеріалом, що узагальнюється.

  3. Удосконалення вмінь і навичок з теми.

  4. Підбиття підсумків уроку.

  5. Завдання додому.

Хід уроку

1. Повідомлення теми та мети уроку. (4хв)

Тема ця хоч не проста, та для вас цікава,

Є у ній нові слова, є у ній й забава.

І в скарбничку мовну цю, поки вивчим тему

Мовних скарбів пребагато ми з вами зберемо

Будуть в ній знання й уміння, правила й завдання,

Думки вашої творіння й оповідання,

І пісні й загадки ваші, й власна ваша казка.

Тему нашого уроку запишіть , будь – ласка!

Отож, розгорніть ваші зошити і запишіть тему (вчитель пише тему на дошці, а діти до зошитів).

Протягом багатьох уроків ми з вами мандрували по великій країні, що зветься Прикметниковія і знаходиться на планеті Морфологія. А сьогодні ми маємо пройти кінцевий етап мандрівки. Час підвести підсумок, повторити, закріпити і систематизувати знання з теми „Прикметник”.

Отож сьогодні вам необхідно перевірити себе, у чому ви гарно розібралися, а що ще потрібно повторити.

І щоб дізнатися всі таємниці цієї дивовижної країни і дістатися до скарбу знань вам необхідно дещо подолати. Отож – у дорогу.

^ 2. Робота над матеріалом, що узагальнюється. (6хв.)

Вдома ви мали повторити тему прикметник. Тому зараз ми перевіримо, як ви це зробили. Отож, першою перешкодою на шляху, стає сам прикметник, який не впевнений чи можете ви пересуватися далі і тому пропонує вам помірятися з ним силами у бліц – турнірі. Умова: за кожну правильну відповідь ви отримуєте отакий пропуск ( вчитель показує пропуск). Відповідь має бути коротка.

Бліц – турнір:

  1. Скільки всього частин мови в українській мові ?( 10 ).

  2. До якої з них належить прикметник? ( до сам. ).

  3. На що вказує прикметник? ( на ознаку предмета).

  4. На які питання відповідає прикметник? ( Який? Чий? ).

  5. Прикметники змінюються за ... ? ( Родами, числами, відмінками ).

  6. Яку частину мови треба знайти в реченні, щоб визначити рід, число, відмінок ( Іменник ).

  7. Назвіть розряди прикметників (Якісні, відносні, присвійні )

  8. Який розряд прикметників має ступінь порівняння (Якісні)

  9. За допомогою яких суфіксів твориться проста форма порівняння вищого ступеня. ( ш, іш )

10. Яка синтаксична роль прикметника у реченні? ( Означення, присудок ).

11. Який рік тягнеться один день?

Підбиваємо підсумки в кого скільки перепусток.
^ 3. Удосконалення вмінь і навичок з теми.

1. А зараз ми з вами перевіримо, а чи вмієте ви грати в схованки. Прикметники заховалися серед інших частин мови. Знайдіть їх. ( дітям роздаються картки з словами ). І доведіть що виписані слова прикметники. (2хв)
2. Мені тільки що повідомили, що в Прикметниковії трапилася неприємність, в одному містечку переплуталися всі прикметники і присвійні, і якісні, і відносні. Давайте допоможемо жителям. Зараз на картках ви бачимо слова. Розділіть їх у три колонки на якісні, відносні та присвійні.

( Дітям роздаються картки з завданням) (3хв)
3. А тепер давайте пограємо в гру, гра називається „Одним словом”. Я буду читати визначення, а вам потрібно буде утворити з них присвійні прикметники. (2хв)

1. Слід, що залишає після себе вовк.

2. Яйце, що знесла свійська птиця.

3. Спів, що лунає у гаю.

4. Хустина, що належить матері.

5. Портфель, що належить Миколці.

6. Зошит, що належить учневі.
4. А тепер нам потрібен найсміливіший, тому що ця перешкода на не з легких. ( Один учень викликається до дошки). Запишіть прикметники і визначте та покажіть графічно способи їх творення. (3хв)

Осінній, завеликий, темно – синій, придорожній.
5. А зараз літературна хвилинка. Але ви не відволікайтесь і не відпочивайте, я буду читати казку, а вам потрібно буде за мною виписувати прикметники вищого і найвищого ступенів порівняння. ( Лунає казка, діти виписують).(4хв)

Найкраща мама

На галявині зустрілися їжаченя, зайча і поросятко та й почали хвалитись, хто швидше бігає, глибше риє, важчий тягар піднімає. Слово по слову – й засперечалися, чия мама найкраща. Зайча було впевнене, що в його мами ноги найдовші, хвіст найкоротший, шерсть найпухнастіша. Їжаченя стверджувало, що його мама найколючіша, найповільніша, приносить найсмачніші яблука. Поросятко переконувало всіх, що ні в кого немає цупкішої щетини, грубішої шкіри ніж у його мами. Так і розійшлися, не дійшовши годи.

( Хтось з учнів зачитує свій варіант ).
6. Наша з вами подорож продовжується і наразі, пан прикметник знову ставить вам перепону на шляху. Зараз ви отримаєте картки з народними прикметами, Знайдіть там прикметники, а з двома виділеними зробіть морфологічний розбір. (6хв)

( Учням роздаються картки з завданнями).
7. А в країні Прикметниковії знову сталося лихо. З прикметників втекли букви. Давайте допоможемо їх відшукати. ( Учням роздаються картки з завданнями).(3хв)

8. А тепер на шляху до скарбу знань країни Прикметниковії

вас зустрічає ще одна перешкода. До поданих прикметників доберіть синоніми з префіксом не-. (усно) (2хв)

^ Самостійний (незалежний), сумний (невеселий). Мізерний (незначний), низький (невисокий), підпільний (нелегальний), мовчазний (неговіркий), боязкий (несміливий).
9. А тепер вашої допомоги уже просить королевич Іменник зажурилось слово стіл немає в нього прикметників, всі порозбігалися. Доберіть якнайбільше прикметників до слова стіл і з двома із них складіть речення.

^ 3. Підбиття підсумків уроку. (4хв)

Діти, ви пройшли цей нелегкий шлях і дісталися до всіх таємниць країни Прикметниковія, тепер вони всі вам відкриті і скарб знання тепер ваш. Бережіть його, плекайте. Чи важкі були перепони на шляху, чи цікаві?

Порахуйте кількість ваших пропусків.

( Виставлення та аргументація оцінок.)
^ 4. Завдання додому. (1хв)

Вашим домашнім завданням буде повторити параграфи 23 – 31 і підготуватися до контрольної роботи по темі „Прикметник”.

На цьому наш урок закінчено. До побачення!


Скачать файл (42.5 kb.)

Поиск по сайту:  

© gendocs.ru
При копировании укажите ссылку.
обратиться к администрации