Logo GenDocs.ru

Поиск по сайту:  

Загрузка...

Конспект уроку з української мови - Усний стислий переказ тексту публіцистичного стилю - файл 1.doc


Конспект уроку з української мови - Усний стислий переказ тексту публіцистичного стилю
скачать (44 kb.)

Доступные файлы (1):

1.doc44kb.04.12.2011 02:39скачать

содержание

1.doc

Тема уроку: Усний стислий переказ тексту публіцистичного стилю
Навчальна мета: актуалізувати в пам’яті учнів відомості про науковий стиль мовлення; удосконалити вміння виконувати стилістичний аналіз тексту.

Розвивальна мета: розвивати усне мовлення, уміння виділяти головне в навчальному матеріалі, розвивати самостійне мислення.

Виховна мета: дібраним дидактичним матеріалом виховувати шанобливе ставлення до людини

Використана література:

  1. Програма для загальноосвітніх навчальних закладів. –К.: Перун. – 2005.

  2. Підручник для 9– го класу.

  3. Вивчаємо українську мову та літературу. - №28. – 2007.

  4. Вивчаємо українську мову та літературу. - №14. – 2007.

  5. Плющ М. Я. Сучасна українська літературна мова. – К.: Вища школа, 1999.

Тип уроку: урок розвитку зв’язного мовлення.

Методи і прийоми навчання: слово вчителя, бесіда, метод вправ, лінгвістична гра, стилістичний аналіз.

Обладнання: підручники, текст публіцистичного стилю.

План уроку

  1. Повідомлення теми та мети уроку.

  2. Актуалізація опорних знань, перевірка домашнього завдання.

  3. Робота з текстом.

  4. Мотивація навчальної діяльності,завдання учням.

  5. Усне переказування тексту учнями

  6. Підбиття підсумків уроків

  7. Завдання додому.

Хід уроку

1. Повідомлення теми та мети уроку. (4хв)

На сьогоднішньому уроці ми з вами проведемо усний переказ. Отож, розгорніть ваші зошити і запишіть тему (вчитель пише тему на дошці, а діти до зошитів).

^ 2. Актуалізація опорних знань, перевірка домашнього завдання. (6хв.)

Перевірка домашнього завдання.

На минулому уроці ви говорили про мовлення, стилі мовлення. Які ви знаєте стилі мовлення?

^ 3. Робота з текстом.

Зараз ви прослухаєте текст. Вашим завданням буде його уважно слухати, визначити тему, головну думку, подумати якуб назву ви дали цьому тексту і до якого стилю він належить.

(звучить текст)

^

Твір на тему: "Ти знаєш, що ти людина..." (I в.)


Людина» — багатозначне слово. Воно позначає одну з істот на землі і водночас має піднесене значення всього загалу якостей і почуттів, які повинна мати в собі ця істота. У такому випадку де слово пишуть з великої букви — Людина...
Що ж потрібно кожному з нас для того, щоб іменуватися Людиною? Одні скажуть — бути порядним і добрим, інші — мати купу грошей, треті дадуть відповідь: «Що потрібно? Нічого! Я маю руки, пересуваюся на двох ногах, значить, я і так людина. А з великої букви чи з малої — неважливо. Яка різниця?» Відполімо: різниця дуже велика. Пересуваються, вживають їжу, сплять всі живі істоти на Землі, але вони не можуть називатися людьми. Від тварин нас відрізняють не лише анатомічні ознаки, навіть не розвинений інтелект. Нас відрізняє людяність.
Для того, щоб вважати себе людяними, ми повинні бути добрими, чесними, справедливими. Однак головне — любов до ближнього свого. Всі ми чули, що потрібно до інших ставитися так, як хотів би, щоб ставились до тебе. Це означає, що на жодну хвилину не можна забувати: поряд з тобою є люди, яким, можливо, потрібна допомога, потрібне співчуття. Хто знає, може, співчуття чекають саме від вас? І саме від вас сподіваються отримати необхідну допомогу? Подумайте, перш ніж відвертатися; ви теж бували у ситуаціях, коли добра порада, ласкавий погляд були так необхідні! Так чому ж багато хто з нас забуває про це?
Розповідають, що іноді, коли на кішку нападають собаки, інші кішки починають захищати її, кидаючись у бій з суперником, набагато сильнішим від них. Слухаєш такі розповіді й дивуєшся: якщо навіть тварини захищають одна одну, то як же люди можуть лишатися байдужими до нещасть своїх .близьких? Однак не всі, далеко не всі. Знаємо випадки справжньої самопожертви, гідної звання "Людина". Це і герої війни, що йшли в атаку, перебували в нелюдських умовах для щастя майбутніх поколінь, і вірний друг, що ділиться останнім шматком хліба, ризикуючи залишитись голодним сам, і наша рідна матуся, яка ночами не спала, чекаючи нас із далекої поїздки, Хвилюючись за нашу долю. Не обов'язково шукати приклади істинної людяності у книжках, у розповідях, можна озирнутися довкола, придивитися до близьких, до друзів, зазирнути вглиб власної душі і зрозуміти, що справжній некорисливий подвиг в ім'я людяності тут, поруч з нами. Так давайте ж навчимося любити одне одного, поважати прагнення, думки й почуття людські, давайте віднині й назавжди за основу свого життя візьмемо правило діяти лише за законами честі, моралі — тими складовими, що і становлять основу того, що робить вас Людьми, — людяності. Тоді не вивикатиме війн, у небуття підуть сварки й суперечки, головною ж цінністю стане життя кожного із жителів планети. І звучатимуть у душах людей слова Василя Симоневка:

Ти знаєш, що ти — людина?
Ти знаєш про це, чи ні?
Усмішка твоя — єдина.
Мука твоя — єдина,
Очі твої — одні.
^ 4. Мотивація навчальної діяльності,завдання учням. (4хв)

Відповіді учнів на запитання. Складання плану. Придумування назви. Пояснення незрозумілих слів. Обговорення теми що порушилась


  1. Усне переказування тексту учнями.

  2. Завдання додому.

Вашим домашнім завданням буде повторити всі стилі мовлення і написаим твір-роздум «Що я ціную в людях»


Скачать файл (44 kb.)

Поиск по сайту:  

© gendocs.ru
При копировании укажите ссылку.
обратиться к администрации