Logo GenDocs.ru

Поиск по сайту:  

Загрузка...

Конспект уроку - математика 1 клас допоміжна школа - Глибший - мілкіший - файл n1.doc


Конспект уроку - математика 1 клас допоміжна школа - Глибший - мілкіший
скачать (50 kb.)

Доступные файлы (1):

n1.doc50kb.27.12.2012 11:10скачать


n1.doc

Тема. Формування та диференціація понять глибший - мілкіший

Мета уроку:

Навчальна: вчити диференціювати поняття глибше – мілкіше, закріпити поняття глибокий – мілкий, формувати обчислювальні навички додавання і віднімання чисел, вправляти в засвоєнні табличних випадків додавання і віднімання чисел 1, 2, 3, 4; засвоєння прикметників за допомогою яких відображаються в мовленні результати порівняння (глибокий, мілкий, глибше, мілкіше тощо) .

Корекційно – розвивальна: розвиток абстрактно-логічного мислення на основі складання серіаційного ряду за глибиною предметів (від глибшого до мілкішого, від мілкішого до глибшого) тощо. Корекція зорового сприймання величини предметів. Корекція образної пам‘яті . Розвиток аналізу і синтезу шляхом виділення ознак обстежуваних предметів та відокремлення одних ознак та властивостей від інших.

Виховна: виховувати почуття відповідальності, уміння прийти на допомогу , співпереживати.
Тип уроку: формування нових знань.
Обладнання: Робочий зошит із друкованою основою; 3 кольорових відерця, мірка дерев’яна (паличка), ємкість для гри «Рибалка», 3 рибки, індивідуальні числові ряди, загальний числовий ряд, сигнальні картки, наліпки.

Хід уроку

Етап уроку

Педагогічні технології

Зміст

Організаційний

Напівжарт

Всі сідайте тихо, діти,

домовляємося не шуміти,

руку гарно підіймати,

на уроці не дрімати,

а знання мерщій хапати.

То ж гаразд, часу не гаєм

і урок вже починаємо.

Перевірка домашнього завдання

Світлофор

Діти, підготуйте свої сигнальні картки.

Вчитель викликає одного учня відповідати з місця відповіді домашнього завдання, а діти, слідкуючи за відповіддю, піднімають червоні або зелені сигнальні картки

Усна лічба

Ланцюжок

Діти, викладіть спочатку числовий ряд на парті.

Тепер перевірте його самостійно (вчитель відкриває на дошці числовий ряд)

• назвати сусідів чисел 5, 3, 4;
• 4 збільшити на 1 ;

3 збільшити на 1

5 зменшити на один;

(діти у відповідь піднімають необхідну цифру з свого числового ряду)


Актуалізація суб’єктивного досвіді учнів

Проблемне завдання

Влітку багато хто з вас відпочивали на річці або на морі і майже усі бачили які великі та маленькі кораблі плавають там. Але чому вони були так далеко від вас, чому не плавали біля самого берега?

Відповідь на це питання ми з вами дамо у кінці уроку.

Вивчення нового матеріалу

Практичність теорії

Подивіться на мій стіл. Ось у мене 3 відерця з водою, червоне, сине та зелене. Зараз ми з вами визначимо, яке з них глибше, а яке мілкіше. Для цього в мене є ось така паличка. Я занурюю її у червоне відерце та позначаю на ній рівень води червоним олівцем. Далі я занурюю її у сине відерце та позначаю рівень синім олівцем. Це саме я зроблю із зеленим відерцем.

Тепер давайте поглянемо на нашу паличку (вчитель ставить її вертикально до столу). яка з міток найближче до столу (Червона). А яка з міток найдалі від кришки столу (Зелена).

Це значить, що червоне відерце наймілкіше, в ньому найменше води, ось стільки. А зелене відерце найглибше, в ньому ось скільки води.

Закріплення, тренування та відпрацювання вмінь

Самостійна робота

А зараз я вам пропоную пограти в рибалок, але ми з вами будемо ловити рибу руками. Ось у мене є така ємкість з водою, і туди я кладу 3 рибок.

(ємкість представляє собою пластикову коробку зі скатом всередині. Таким чином при заповненні її водою рівень води у ній буде неоднаковий).

Вчитель визиває по черзі 3 учнів, які достають 3 різнокольорові рибки. вчитель помічає наліпкою місце на руці учня, де закінчився рівень води. Потім пропонує дітям визначити, хто з них достав найглибшу рибку, а чия рику лежала мілкіше.

Фізкультхвилинка

Загальна втома

Бджоли в вуликах сидять,

І із вуликів глядять.

Погратися захотіли-

Полетіли – полетіли.

Трава низенька-низенька,

Дерева високі-високі.

Вітер дерева

Колише, гойдає,

То вправо, то вліво нахиляє.

Пташки у вирій летять, відлітають,

А діти тихенько за парти сідають.

Застосування знань та вмінь

Репродуктивне повторення

Розгорніть зошити з друкованою основою на с.36. Виконаємо завдання № 1.
Погляньте на картинку. яка пора року зображена? (Літо)

Що роблять хлопчики? (Стоять у річці?)

Хто з хлопчиків стоїть глибше? (Хлопчик у панамці)

Хто з них стоїть мілкіше? (Хлопчик у футболці)

Узагальнення та систематизації знань

Повторюємо з контролем

Виконаємо завдання № 2. Треба посадити ці 3 рослини у 3 горщика. З’єднайте рослину з горщиком, в який її потрібно посадити.



Інформація про домашнє завдання

Звичайне домашнє завдання

Відкрийте щоденники та запишіть домашнє завдання з дошки

Підведення підсумків уроку

Відтермінована відгадка

А тепер давайте згадаємо, про загадку, яку я вам задала на початку уроку. Так чому човни не підпливають близько до берега (Тому що там мілкіше і вони не зможуть плавати).

Рефлексія

Резюме.

Загадка

Сьогодні ми з вами дуже плідно попрацювали і тепер зможемо піти відпочити. Але спочатку відгадайте загадку.

Є шапка, але немає голови; є нога, але без черевика.

(Гриб)


Список використаної літератури


  1. К.Ардобицька. Використання навчальних ігор на уроках математики в перших класах допоміжної школи. -Дефектологія. – 1997 - №1 – ст.29

  2. Л.Білоусько. Використання дидактичного матеріалу та дидактичних ігор у розвитку логіко-математичних уявлень дошкільників. -Рідна школа – 2001 - №8 – ст. 53

  3. С. Дубовицький. Формування інтересу до математики в учнів початкових класів допоміжної школи. - Дефектологія. – 2000 - №2

  4. Т. Ліневич. Задачі – вірші на уроках математики у молодших класах.

  5. М.І.Микитинська, К.Д.Мацько. Математичні ігри в 1-3 класах. (Навчально-методичний посібник).

  6. М.П.Перова. Дидактичні ігри і вправи по математиці в допоміжній школі. (Навчальний посібник).

  7. Прийоми усної лічби в молодших класах допоміжної школи. -Методичний лист.

  8. П.Щербань. Дидактичні ігри у навчально-виховному процесі. -Початкова школа – 1997 - №9 – ст. 18.



Скачать файл (50 kb.)

Поиск по сайту:  

© gendocs.ru
При копировании укажите ссылку.
обратиться к администрации